Międzygórze, mimo, że samo w sobie jest malowniczym miasteczkiem wartym zobaczenia, to jednak wyjątkowy kurort także z wielu innych względów, który powinien odwiedzić każdy, kto przyjeżdża na Ziemię Kłodzką. Na obrzeżach miejscowości dają się zauważyć typowe chaty sudeckie, reprezentujące charakterystyczne dla regionu budownictwo. Zbliżając się do centrum miejscowości, oczom przyjezdnych ukazują się zaskakujące widoki... większość turystów, odwiedzających Międzygórze często staje przed zagadką, gdzie właściwie się znaleźli? Bo prawie wszystko, oprócz GPS, wskazuje, że być może jest to jedna z alpejskich wiosek(?) A stoi za tym niebanalna historia miejsca, jego mikroklimat i przepiękna przyroda...

Filmowe Międzygórze

Uroki Międzygórza docenił niejeden raz także świat filmowy. Miejscowość i jego okolice stały się scenerią dla kilku filmów i seriali, m.in. dla kultowych ,,Czterech pancernych i psie", gdzie Międzygórze i okoliczne góry udają, skompaną w słońcu i zasypana śniegiem tajgę, do której znalazł się młody Polak Janek Kos (pierwszy odcinek pt. ,,Załoga"). W Międzygórzu kręcono kadry, jak Janek poznaje Grigorija, z którym wdaje się w bójkę, a także podejmuje nieudaną próbę dostania się do polskiej armii, wyrzucony za drzwi radzieckiego komandira. 

Międzygórskie plenery zagrały także w bardzo popularnym kiedyś "Przyjacielu wesołego diabła", kultowej produkcji dla dzieci. Wodospad Wilczki wraz z okolicznymi lasami wykorzystano także jako ciekawe tlo w innych produkcjach filmowych, m.in. polsko-amerykańskiej produkcji fantasy,,Biały smok" oraz popularnym swego czasu serialu dla młodzieży ,,Gazda z Diabelnej". W starych domach wypoczynkowych przy ulicy Sanatoryjnej nakręcono również duża część serialu dla dzieci,,Wow"... Stare wille kurortowe były tez tłem serialu ,,Boża podszewka", dość kontrowersyjnie opowiadajacego o repatriantach z Wileńszczyzny.

 

 

Masz pytania? Dzwoń:

+ 48 661 243 669

Liczy się szybki kontakt!

POKOJE GOŚCINNE "CZARODZIEJKA"

Krzysztof i Joanna Samek

 

ul. Śnieżna 12

57-514 Międzygórze

Kotlina kłodzka

 

tel. +48 74 81 35 264 

tel. +48 661 243 669

e-mail: czarodziejka-ta@o2.pl

"Czarodziejka" z Międzygórza...

...oferuje swoim Gościom:

  • idealna bazę na "wypady" w góry
  • przyjemne noclegi w super cenach
  • dużą kuchnię i jadalnię...
  • bezpieczne miejsce na grilla, ognisko
  • plac zabaw dla dzieci 
  • duży parking z wygodnym podjazdem

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jesteśmy w centrum Kotliny!