"Czarodziejka" jest idealną bazą wypadową dla kochających górskie piesze wędrówki... Znajduje się bezpośrednio przy szlaku turystycznym prowadzącym na Śnieżnik (1425m n.p.m.), Żmijowiec, Mały Śnieżnik i do Jaskini Niedźwiedziej. Warto zaznaczyć, że "Czarodziejka" znajduje się przy ul. Śnieżnej, tuż obok jednej z najnowocześniejszych stacji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce.

·       Śnieżnik - król Ziemi Kłodzkiej

Śnieznik (Kralicky Sneznik) to najwyzszy graniczny polsko-czeski szczyt w Masywie Śnieznika (1425m np.m.). Choć byl znany turystom już pod koniec XVIII w., to wieksze zainteresowanie ta gorą rozpoczęło sie za czasów ksiezniczki Marianny Orańskiej. To już wtedy szczyt stal sie modnym celem wedrowek - m.in. podziwioano nan nim wschody i zachody słońca.

W 1871 r. na zlecenie ksieznej zbudowano na Hali pod Śnieznikiem schronisko, ktore stoi do dzis, czesto odwiedzane przez turystow.

Inna ówczesna atrakcja, wysoka okrągla wieza widokowa, pobudowana na szczycie Śnieznka trochę póżniej,  nie doczekala naszych czasów (jej ruiny wysadzono w 1971r.).

Dla Czechow Śnieznik kojarzy się ze słoniem... (?). To na Śniezniku obok dawnego nieistniejacego już czeskiego schroniska czlonkowie jedej z grup artystycznych umiescili kamienna rzeżbe słonia.

 

 

 

Masz pytania? Dzwoń:

+ 48 661 243 669

Liczy się szybki kontakt!

POKOJE GOŚCINNE "CZARODZIEJKA"

Krzysztof i Joanna Samek

 

ul. Śnieżna 12

57-514 Międzygórze

Kotlina kłodzka

 

tel. +48 74 81 35 264 

tel. +48 661 243 669

e-mail: czarodziejka-ta@o2.pl

"Czarodziejka" z Międzygórza...

...oferuje swoim Gościom:

  • idealna bazę na "wypady" w góry
  • przyjemne noclegi w super cenach
  • dużą kuchnię i jadalnię...
  • bezpieczne miejsce na grilla, ognisko
  • plac zabaw dla dzieci 
  • duży parking z wygodnym podjazdem

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jesteśmy w centrum Kotliny!