Międzygórze, mimo, że samo w sobie jest malowniczym miasteczkiem wartym zobaczenia, to jednak wyjątkowy kurort także z wielu innych względów, który powinien odwiedzić każdy, kto przyjeżdża na Ziemię Kłodzką. Na obrzeżach miejscowości dają się zauważyć typowe chaty sudeckie, reprezentujące charakterystyczne dla regionu budownictwo. Zbliżając się do centrum miejscowości, oczom przyjezdnych ukazują się zaskakujące widoki... większość turystów, odwiedzających Międzygórze często staje przed zagadką, gdzie właściwie się znaleźli? Bo prawie wszystko, oprócz GPS, wskazuje, że być może jest to jedna z alpejskich wiosek(?) A stoi za tym niebanalna historia miejsca, jego mikroklimat i przepiękna przyroda...

Tradycja zjazdów na saniach rogatych

W Międzygórzu można spotkać się z tzw. zjazdami na saniach rogatych. Czym są? Same sanie rogate to nic innego jak duże drewniane sanie tradycyjnie wykorzystywane użytkowo w dawnych gospodarstwach i transporcie leśnym w Sudetach i Karkonoszach. W momencie pojawienia się turystyki górskiej zaczęto je wykorzystywać jako jedną  z sportowych atrakcji. Wtedy tez zaczęto organizować zjazdy ze schronisk na wcześniej przygotowanych śnieżnych ścieżkach, swego rodzaju wyścigi, bardzo popularne pod koniec XIX w.

Obecnie w okresie zimowym na niektórych stokach w Międzygórzu i okolicy co jakiś czas mieszkańcy organizują zjazdy saniami rogatymi, połączone najczęściej z imprezami muzycznymi i zabawą przy przy ognisku. Doświadczenie pokazuje, ze sa to wydarzenia zwykle bardzo ciekawe, równie atrakcyjne dla mieszkańców, jak i przyjezdnych.

Masz pytania? Dzwoń:

+ 48 661 243 669

Liczy się szybki kontakt!

POKOJE GOŚCINNE "CZARODZIEJKA"

Krzysztof i Joanna Samek

 

ul. Śnieżna 12

57-514 Międzygórze

Kotlina kłodzka

 

tel. +48 74 81 35 264 

tel. +48 661 243 669

e-mail: czarodziejka-ta@o2.pl

"Czarodziejka" z Międzygórza...

...oferuje swoim Gościom:

  • idealna bazę na "wypady" w góry
  • przyjemne noclegi w super cenach
  • dużą kuchnię i jadalnię...
  • bezpieczne miejsce na grilla, ognisko
  • plac zabaw dla dzieci 
  • duży parking z wygodnym podjazdem

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jesteśmy w centrum Kotliny!