Arrow
Arrow
Shadow
Slider

Rowerem po singieltrackach Glacensis!

Nie bez powodu Międzygórze i okolica, głównie Masyw , uważany jest przez wielu za raj". Sa to bowiem świetne do jazdy rowerem, zarówno tej , jak i bardziej . Taka możliwość dają tutaj ciekawe ścieżki, inne, , dobrze utwardzone także idealnie nadają się do dwukołowych eskapad. Jest więc gdzie "pohulać" na rowerze crossowym czy MTB, choć zapaleńcy downhillu też w okolicy Czarnej Góry mogą popróbować swych sił na trudnych zjazdach.

Dla wielu przyjezdnych, którzy kochają rower, wyzwaniem jest dojazd do schroniska na Hali pod Śnieżnikiem, a czasem wjazd na sam Śnieznik (1425 m n.p.m.). Jest to możliwe, choć wymaga dobrej kondycji i samozaparcia, oczywiście, przy dobrej pogodzie i odpowiednim sprzęcie.

W 2015 zainicjowano realizację projektu Singletrack Glacensis, jednej z największych w Europie sieci górskich ścieżek rowerowych. Po polskiej stronie to obszar od przełęczy Wilcza przez Bardo, przełęcz Łaszczową, Kłodzką, Leszczynową, Jaworową, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie, okolice Siennej, Międzygórze, Jodłów, Międzylesie aż do przełęczy Spalona. Są to powazne, wielomilionowe inwestycje. Ale wspolny wysiłek wielu się opłacił - w 2018 otwarto ok. 133 km ciekawie przygotowanych. Docelowo, jeszcze w 2020 sciezek ma być więcej - 210 km ścieżek po polskiej stronie i 140 km po w Czechach.

Wiele tras singletracków przebiega przez obszary Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu wielu takich miejsc jak jak Wodospad Wilczki czy Jaskinia Niedźwiedzia. Trasy są z założenia projektowane jako przyjazne i bezpieczne, bez długich wymagajacych podjazdów i "dzikich" zjazdów. Propozycja dla kazdego, róznorodna oferta zadowoli każdego maniaka dwóch kółek.

W Miedzygórzu mozna wypozyczyć rowery, m.in. także e-bike'a!

Wysiłek rokompensuje satysfakcja sportowa, piekne krajobrazy, cisza lasu... i przydrożne jagody.

Atrakcja PREMIUM!

"Czarodziejka" z Międzygórza...

...oferuje swoim Gościom:

- idealną bazę na "wypady" w góry
- przyjemne noclegi w super cenach
- aneks kuchenny i free wifi
- bezpieczne miejsce na grilla, ognisko
- plac zabaw dla dzieci
- duży parking z wygodnym podjazdem

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jesteśmy w centrum Kotliny!

Liczy się szybki kontakt!

POKOJE GOŚCINNE "CZARODZIEJKA"
Krzysztof i Joanna Samek

ul. Śnieżna 12
57-514 Międzygórze
Kotlina kłodzka

tel. +48 74 81 35 264
tel. +48 661 243 669
e-mail: czarodziejka-ta@o2.pl