Obszar Kotliny Kłodzkiej jest na tyle niewielki, że stosunkowo niedaleko (czasami kilkanaście, kilkadziesiąt km) jest z Międzygórza do wielu interesujących miejsc. Łatwo można do nich dotrzeć autem czy rowerem, niekiedy nawet pieszo... Atrakcyjność przyrodnicza niedużej przecież Kotliny Kłodzkiej to aż 5 uzdrowisk - miejscowości z wodami zdrojowymi oraz prawie 30 sanatoriów, co świadczy o wysokich walorach zdrowotnych i wypoczynkowych regionu. Kotlina Kłodzka, jej historia jest tak interesująca, że nieraz była kanwą powieści dla wielu pisarzy, m.in. Andrzeja Sapkowskiego, znanego z "wiedźmina". Pogranicze polsko-czeskie przez wieki doświadczało zmiennych kolei historii, było teatrem m.in. husyckich wojen czy działań wojsk austriackich, pruskich i napoleońskich... Stąd też liczne na Ziemi Kłodzkiej warownie, zamki, twierdze. Ziemia Kłodzka to także bogactwo natury w postaci skarbów z wnętrza Ziemi. To tutaj jej mieszkańcy, m.in. Waloni wydobywali złoto, węgiel i przeróżne minerały... Dzisiaj można przyjrzeć się tej historii w wielu miejscach, gdzie istniała tradycja górnicza i minerska...

 Złoty Stok - kopalnia złota i największy park linowy...

Złoty Stok znany jest głownie z zabytkowej kopalni złota, obecniej udostepnionej dla zwiedzajacych.  Trzeba jasno zaznaczyc, że w XVI w. miasto było prawdziwa potegą w wydobyciu złota, w bezpośredniej okolicy znajdowało sie prawie 200 wiekszych i mniejszych kopalni, które razem wydobywały ok. 10% ówczesnej rocznej produkcji europejskiej. Dużą atrakcja dawnej kopalni jest podziemny spływ łodzią i podziwianie podziemnego wodospadu w "Czarnej Sztolni". 

Złoty Stok to takze zupełnie inna, a kto wie, czy nie wieksza atrakcja, szczególnie dla młodszych - najwiekszy w Polsce park linowy "Skalisko". Park oferuje moc prawdziwych wrażen, dośc dużą dawke adrenaliny, na 7 ha swojej powierzchni. Jest wszystko, a nawet wiecej, bo zjazdy tyrolką o łacznej długości ponad 1 km.

 

 

Masz pytania? Dzwoń:

+ 48 661 243 669

Liczy się szybki kontakt!

POKOJE GOŚCINNE "CZARODZIEJKA"

Krzysztof i Joanna Samek

 

ul. Śnieżna 12

57-514 Międzygórze

Kotlina kłodzka

 

tel. +48 74 81 35 264 

tel. +48 661 243 669

e-mail: czarodziejka-ta@o2.pl

"Czarodziejka" z Międzygórza...

...oferuje swoim Gościom:

  • idealna bazę na "wypady" w góry
  • przyjemne noclegi w super cenach
  • dużą kuchnię i jadalnię...
  • bezpieczne miejsce na grilla, ognisko
  • plac zabaw dla dzieci 
  • duży parking z wygodnym podjazdem

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jesteśmy w centrum Kotliny!